Styrelsen

Funktionsrätt Östergötlands Styrelse 
för år 2017


bild på ordförand Agneta

Ordförande
Agneta Lindqvist
Entitevägen 5
597 32 Åtvidaberg
Telefon: 0120-357 24
Mobil: 070-213 42 58
E-post: agneta.lindqvist.hso@telia.com
RFCF Östergötland (Cystisk fibros)

 

Vice Ordförande
Jan Myhrman
Basungatan 73
589 50 Linköping
Mobil: 070-951 70 04
E-post: jan.myhrman@rbu.se
Rörelsehindrade barn, ungdomar och vuxna i Östergötlands Län


Kjell Brissman
Björnsbacken 25
590 77 Vreta Kloster
Mobil: 070-569 08 66 
E-post: kjell@brissmankonsult.se
PCF Öst Patientföreningen mot prostatacancer i Östergötland


Per-Ove Holstein
Atterbomsgatan 98
584 37 Linköping
Telefon: 013-17 24 08
E-post: per-ove.holstein@spray.se
Östergötlands Diabetesförening

Lars Cöster
Folkungagatan 7 A
582 35 Linköping
Telefon: 013-12 37 27
E-post: lars.coster@telia.com
Reumatikerdistriktet Östergötland


Anita Rinman
Nyckelvägen 3
599 31 Ödeshög
Mobil: 073-379 56 15
E-post: anita@rinmans.com
Östergötlans Riksförbund för social och mental hälsa


Matts Järgården
Brogård
590 39 Kisa
Mobil: 070-592 83 63
E-post: matts@jargarden.se
ILCO Tarm- uro- och stomiförbundet, Östergötlands Länsförening


Sekreterare kansliet (Karin Klevelid)
Västra vägen 32
582 28 Linköping
Tel: 013-12 30 60
E-post: karin@funktionsratt-ostergotland.se

Ersättare:

Per-Åke Olofsson
Odensgatan 22
603 37 Norrköping
Mobil: 073-647 67 70
E-post: per-olofsson3@hotmail.com
Östergötlands Riksförbund för social och mental hälsa 

 
Malin Löfvenberg
Överstegatan 18 C
582 12 Linköping
Telefon: 013-12 48 52
Mobil: 070-290 45 24
E-post: malin.lofvenberg@regionostergotland.se
Synskadades Riksförbund Östergötland, (SRF)

 

Michael Liderfors Westholm
Pionjärsgatan 9
587 34 Linköping
Mobil: 070-758 10 46
E-postadress: michael.liderfors@gmail.com
ILCO Tarm- uro- och stomiförbundet Länsförening i Östergötland

 




 

Styrelsemöten 2018

Rum 209, Föreningshuset Fontänen, Linköping
Klockan 16.30 - 20.00


30 januari
6 mars
15 maj
21 augusti
2 oktober
13 november

 

 

Ordförandemöte 2017 - 2018


Plats: Vagnhallen, Föreningshuset Fontänen, Linköping
Klockan: 17.30 - 20.30


27 november


2018
5 februari
19 mars
28 maj
27 augusti
15 oktober
3 december



Årsmöte
Måndag 9 april 2018
Klockan 17.30



Reseblankett